لنتواصل معاً
اهلا وسهلا بالزائر الكريم ,, ارجوا التسجيل في المنتدى حتى تتمكن من الاطلاع على كافة المواضيع,,مع تحيات هند الشريقي
لنتواصل معاً
اهلا وسهلا بالزائر الكريم ,, ارجوا التسجيل في المنتدى حتى تتمكن من الاطلاع على كافة المواضيع,,مع تحيات هند الشريقي
لنتواصل معاً
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

المنتدى فكرة وتصميم معلمة الحاسوب ((هند الشريقي)) ويهدف المنتدى الى تعزيز التواصل الفعال بين المعلمات والطالبات والمجتمع المحلي والمنتدى يضم منتديات متنوعه فى كافة المجالات,,, اهلا وسهلا بكم.

الرئيسيةالبوابةأحدث الصورالتسجيلدخول
تم افتتاح قسم النشره الاخباريه الخاص بمدرسة الفدين ارجو من الاعضاء متابعة جميع اخبار وانشطة المدرسه واضافتها في هذه القسم والهدف ان نعزز التواصل الفعال بين المدرسه والمجتمع المحلي
هناك رسائل شكر للاعضاء الاكثر نشاطا,,,
ارجو تفعيل ادواركم اكثر كمشرفين, يجب نقل المواضيع التي توضع في غير مكانها ,ايضا تحفيز الاعضاء غير النشطين للمشاركه في المنتدى
المواضيع الأخيرة
» عضو جديدعضوووووو جديييد للغايه
الانسان اسرار I_icon_minitimeالإثنين يوليو 13, 2015 3:30 am من طرف شادي العازمي

» هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااي
الانسان اسرار I_icon_minitimeالإثنين يوليو 13, 2015 3:24 am من طرف شادي العازمي

» كيف تكون عضوا مميزا؟؟؟؟؟؟
الانسان اسرار I_icon_minitimeالإثنين يوليو 13, 2015 2:42 am من طرف شادي العازمي

» سجاد مودرن
الانسان اسرار I_icon_minitimeالثلاثاء أغسطس 20, 2013 6:03 am من طرف the moon pearl

» لماذا لا يقع العنكبوت في شباكه الخاصة ؟؟
الانسان اسرار I_icon_minitimeالسبت مارس 16, 2013 3:58 am من طرف محمد الرواجفه

» انا عضو كنت هنا
الانسان اسرار I_icon_minitimeالثلاثاء نوفمبر 20, 2012 2:16 pm من طرف NIHAD SHARAF

» هااي زمان عن المنتدى (توجيهي)
الانسان اسرار I_icon_minitimeالثلاثاء نوفمبر 20, 2012 2:12 pm من طرف NIHAD SHARAF

» ضع اي درس تريدة هنا وسيتم شرحة خلال 24 ساعه حصري على منتديات
الانسان اسرار I_icon_minitimeالسبت أكتوبر 13, 2012 5:58 am من طرف yassmeeno

» اهلا مس هند ....
الانسان اسرار I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 24, 2012 6:49 am من طرف ghofran f

بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
التبادل الاعلاني
احداث منتدى مجاني

الانسان اسرار

كاتب الموضوعرسالة
????
زائر

الانسان اسرار Empty
مُساهمةموضوع: الانسان اسرار   الانسان اسرار I_icon_minitimeالإثنين يوليو 19, 2010 8:35 am

الانسان اسرار

انسان و اسرار قرب
يا جام و ميگر سوم

بقسم متن پائين کنيد
بقسم pdf پائين کنيد

فصل ١٣

چگونگی قلب و اسرارش

١ - سوال : قلب چه معنی دارد و چه چيز را گويند؟

جواب : قلب به معنی گردنده بسوی روح يا نفس يا خير يا شر و عبارت از يک توته گوشت مخروطی الشکل در بدن بوده و ظاهراً کارش پمپ کردن خون و باطناً کمپيوتر همهء جسم باشد، اگر صالح شد همه بدن صالح و اگر فاسد گشت همه جسم بيراه شود .

٢ - سوال : وجود قلب در انسان و در جهان چه موقف خاص به خود اتخاذ کرده است؟

جواب : چنانکه در خانه آئينه و در مملکت تلويزيون لازمست، تا اشيا را به انسان نشان دهد، اين چنين در بدن انسان دل نيز برای نشان دادن ماهيت جميع اشيا و طرق بهره گرفتن از آن با آئينه داری خاص که دارد خوبتر ممکن شده می تواند.

٣ - سوال : دل انسان داری چه خواص است ؟

جواب : قلب دارای هزاران حجره بوده و هر چند رديف از حجرات مختص به درک حالات خاص باشد چنانکه درک شهوت و ديد حقايق و فواسد با غيره امراض پارهء از آثار حجرات آنست که قرآن کريم در چندين جای فرموده:

« لَهُم قُلُوبٌ لاَ يَفقَهُونَ بِهَاَ » (اعراف/١٧٩)

ترجمه : ايشان را دل هاست که نمی فهمند به آن (دانش دل).

« لاَ تَعمَی الاَبصَارُ ولَّکِن تَعمَی القُلُوبُ الَّتِی فِی الصُدورِ » (حج/٤٦).

ترجمه : هر آئينه نابينا نمی شود چشم ها و ليکن نابينا می شود آن دلهای که در سينه ها اند.

« فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ... » ( بقره/١٠)

ترجمه : در دلهای شان بيماری است.

٤ - سوال : ما در حاليکه قلب را يک توته گوشت می بينيم، باری اين همه خواص در دل چطور می گنجد ؟

جواب : زبان نيز يک توته گوشت است، اما هر قسمت آن برای درک ذايقهء شی ساخته شده، مثلاً سر زبان برای شيرينی و کناره هايش برای ترشی معين گشته و اخيرش برای تلخی و غيره تقسيمات دارد، اين چنين در قلب نيز هسته های جداگانه برای درک اشيا است.

هکذا مغز يکتوته باشد ولی هر قسمت از آن برای حفظ و درک مطالب خاص حواس خمسه، به لطف خداوند جل جلاله مرتب گرديده است.

٥ - سوال : انسان کيست ؟

جواب : انسان موجودی است که ميداند يک دستمال يا چادر مرکب از مليونها الياف پخته يی يا پشمی يا سنديست ولی با تأسف که ندانست که جسم نيز از سنتليون حجرات دارای خواص و کيفيت و اسرار جداگانه تشکيل گرديده و هر حجره خصوصاً قلب و مغز دارای کوايف واسرار بخصوص باشد.

٦ - سوال : تمثيل قلب در بدن چيست ؟

جواب : دل انسان به حکم دستگاه آخذه و مرسله از شخص به شخص و از بنده به خداوند جل جلاله باشد.

٧ - سوال : اماکن روح و نفس در کجای قلب است ؟

جواب : مقام روح و مرکز اتصالش در جسم به دو قطب متکی است. اول- مغز، دوم- قلب و هکذا در قسمت پايان قلب مقام نفس را تعيين کرده اند.

٨ - سوال : ارتباط قلب و مغز در بدن چه مثال دارد؟

جواب : حجرات خاصهء دل به حکم تيلفون های شعبات و مغز به مثابهء دستگاه چنيل سيستم بوده، يعنی هر حجرهء پنديده تر را که داری خواص جداگانه است شيطان به سحر دور داده چون به درجهء خاص خود برسد در آرشيف مغز مطالب مربوط به آن، خود به خود نمودار شود.

٩ - سوال : اگر اندکی روشنتر سازند؟

جواب : مثلاً شخصی محبت وافر به کسی يا چيزی دارد، لذا در حجرات مربوط محبت يک يا چند حجره از ديدن يا گفتار و غيرهء او مملو است، شيطان به آن چيزی از سحر می خواند، همينکه به اندازهء لازم بالا رفت، اتوماتيک وقايع مربوط به آن محبت در حجرات مغز گشاده می شود، شيطان به مطالعهء آن پرداخته يکی بعد ديگر صحنه های سحر آسايی را در مخيلهء شخص حاضر و او را بدان مشغول می سازد.

١٠ - سوال : انسان کيست ؟

جواب : انسان موجودی که مغز را دارای شعبات مخصوص حفظ حواس پنجگانه با غيره مراتب اراده و تفکيک مطالب و تدقيق اشيا می داند در حاليکه همهء مغز از يک تکه خميرهء سفيد مايل به خاکستری يکی بعد ديگر چسپيده می نمايد و اين را تعجب نمی کند که اين همه حجرات بهم بسته چطور بطور جداگانه متکفل کارهای خاصه اند، اين چنين حجرات دل نيز دارای خواص مختص به خويش باشد، گرچه ظاهراً از يک تکه گوشت مرکب گشته است.

Batool khazaleh
العضو المميز

الانسان اسرار Empty
مُساهمةموضوع: رد: الانسان اسرار   الانسان اسرار I_icon_minitimeالأحد أغسطس 29, 2010 3:33 pm

مشكووووورررررررة يا سماح على هالموضوع الحلوة

وطبعا لكل إنسان أسرار

الأسئلة كتيييييرر حلوة والأجوبة أحلى وإلي بعتتهن أحلى وأحلى....

الانسان اسرار 460283

jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

الانسان اسرار
صفحة 1 من اصل 1
 مواضيع مماثلة
-
» اسرار الرقم 7
» جسم الانسان
» ادخلو و شوفوا و اقرأوا (اسرار الايس كريم لكن بعد مشاهدة الصور )